Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Person- och transportbilar
Referensnummer: UH-2019-25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder leverantörer att lämna anbud gällande personbilar och mindre transportbilar. Upphandlingen avser ramavtal med en eller flera leverantörer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja