39258-2024 - Resultat
Sverige – Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner – Myndighetsbesiktningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMyndighetsbesiktningar
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal gällande myndighetsbesiktningar inom områdena: Ventilationsanläggningar, OVK Motordrivna anordningar (hiss, portar och ridåväggar) Revisionsbesiktning automatiskt brandlarm Revisionsbesiktning automatisk vattensprinkler Revisionsbesiktning elanläggning Trycksatta anordningar Cistern Energideklarationer Säkerhetsbesiktning redskap idrottshallar, slöjdsalar Säkerhetsbesiktning lekplatser
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92132:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71314000 Energi och tillhörande tjänster