392595-2025 - Resultat
Sverige – Tyngre motorfordon – Lastbil till gymnasieskolans transportprogram, avtal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastbil till gymnasieskolans transportprogram, avtal
BeskrivningInköp en (1) stor tung lastbil med lastväxlare och dubbelkommando som drivs med HVO100 och har placeringsort i Norrtälje. Samt optioner på ett (1) tillhörande släp och på ett (1) tillhörande skåp.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106518:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34134100 Lastbilar med flak
Optioner
Beskrivning av alternativenoptioner på ett (1) tillhörande släp och på ett (1) tillhörande skåp.