See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Injektions-, infusions- och transfusionsmaterial OMTAG
Beskrivning: Infusionsaggregat, blandningssystem, infusionskopplingar, infusions- och injektionskanyler, nålfria injektionssystem, infartsfixeringar, tiva-set och sprutor.
Föregående meddelande: 574025-2022
Intern identifierare: VF2022-00057
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FFU Generell del
Beskrivning: VF 2021-00020 och omfattar följande produktområden: Infusionsslang universal till sprutpump och övertrycksmanschett enpatients.
Intern identifierare: 1132106-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Intern identifierare: 1132107-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 95:1 SLANG INFUSION MED INNERDIAMETER 0,8-1,2MM LUER-LOCK 150CM TRANSPARENT HANE/HONA
Intern identifierare: 1132305-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 95:2 SLANG INFUSION MED INNERDIAMETER 0,8-1,2MM LUER-LOCK 200CM TRANSPARENT HANE/HONA
Intern identifierare: 1132309-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 95:3 SLANG INFUSION MED INNERDIAMETER 0,8-1,2MM LUER-LOCK 300CM TRANSPARENT HANE/HONA
Intern identifierare: 1132312-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 95:4 SLANG INFUSION MED INNERDIAMETER 0,8-1,2MM FÖR 2 SPRUTPUMPAR LUER-LOCK OCH TREVÄGSKRAN 200CM OCH 25CMx2 TRANSPARENT 2 HONOR/1 HANE
Intern identifierare: 1132315-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 95:5 SLANG INFUSION MED INNERDIAMETER 0,8-1,2MM LUER-LOCK 150CM AVVIKANDE FÄRG EJ VIT FÖR LJUSKÄNSLIGA INFUSIONER HANE/HONA
Intern identifierare: 1132316-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 95:6 SLANG INFUSION MED INNERDIAMETER 0,8-1,2MM LUER-LOCK 200CM AVVIKANDE FÄRG EJ VIT FÖR LJUSKÄNSLIGA INFUSIONER HANE/HONA
Intern identifierare: 1132317-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 95:7 SLANG INFUSION MED INNERDIAMETER 2,5-3,3MM LUER-LOCK 15CM Y-KOPPLING OCH INJEKTIONSMEMBRAN
Intern identifierare: 1132318-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 112. ÖVERTRYCKSMANSCHETT ENPATIENTS
Intern identifierare: 1132360-9