392612-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon
Referensnummer: BV 2023-0030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av nya eller begagnade bilar. Begagnade bilar får inte vara äldre än två år eller högst ha gått 3 000 mil.
Fordonstyper
Fordonstyp 1 - Stor Transportbil (skåpbil större)
Fordonstyp 2 - Mindre Transportbil (skåpbil mindre)
Fordonstyp 3 - Pickup
Fordonstyp 4 - Personbil
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34110000 Personbilar, 34136000 Skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen