39265-2018 - ÄndringSverige-Nässjö: Vattenreningskemikalier
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier
Referensnummer: 3.3.2 17-015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö Affärsverk AB avser att upphandla ett ramavtal för bolagets kemikalier.
Beskrivning av upphandlingen
Nässjö Affärsverk AB avser att upphandla kemikalier för bolagets VA- och Energi verksamhet. Upphandlingens syfte är att teckna ramavtal med om möjligt tre (3) leverantörer per anbudsområde. De 3 utvalda leverantörerna kommer att rangordnas från 1-3, där 1:an är den anbudsgivare som lämnat det lägsta priset.
Upphandlande myndighet
Upphandlande myndighet för denna upphandling är: Nässjö Affärsverk ABOrg.nr. 556038-7044 571 80 Nässjö Upphandlande myndighet benämns i fortsättningen NAV.
Benämning
Förfrågningsunderlagets delar avser upphandling benämnd Kemikalier
Upphandlingens referensnummer
Upphandlingens referensnummer är 3.3.2 17-015
Grund för tilldelning av kontrakt
Grund för tilldelning av kontrakt är det ekonomiskt mest fördelaktiga med pris som grund per anbudsområde.