Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil med pivåkoppling
Referensnummer: BUN-2023-487
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34130000 Motorfordon för godstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Säffle kommun avser upphandla en Lastbil med pivåkoppling som kommer att användas inom utbildningssyfte av Herrgårdsgymnasiet Transport program i Säffle.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34130000 Motorfordon för godstransport