392683-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – Ramavtal El- och Telesystem 0-15 miljoner SEK
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal El- och Telesystem 0-15 miljoner SEK
BeskrivningRamavtal el- och telesystem 0-15 miljoner SEK
Intern identifierareUPPH2025-00122
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314100 Tjänster på elområdet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000