392715-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Gossagården - Nybyggnad av skola
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelGossagården - Nybyggnad av skola
BeskrivningUpphandlingen omfattar nybyggnad av en skola Lödöse inom Lilla Edets kommun. Skola planeras som 3-prallellig F-6-skola, anpassad grundskola för årskurs 1-9, fritidshem, tillagningskök för 1 200 portioner, matsal, utrymmen för administration och personal samt en fullstor idrottshall om 20x40 m. Entreprenaden planeras att genomföras som en totalentreprenad i samverkan.
Intern identifierareR-2301-5134
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000