392772-2020 - ResultatSverige-Sollefteå: Träningsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av Gymutrusting
Referensnummer: UH-2020-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37440000 Träningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av utrustning för styrketräning och uthållighetsträning till Aquarenas Gym i Sollefteå
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kardio
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37440000 Träningsutrustning, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Maskiner magasin och plateloaded m.m.
Del nr: 2
Fria Vikter
Del nr: 3
Spinningcyklar till gruppträning (WATT-Cyklar) med möjlighet att koppla upp mot storskärm
Del nr: 4