392801-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar – Svetsning av fjärrvärme- och fjärrkylarör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSvetsning av fjärrvärme- och fjärrkylarör
BeskrivningJönköping Energi upphandlar ramavtal för svetsning av fjärrvärme- och fjärrkylarör.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132002:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar, 45262680 Svetsning