Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster sjuksköterskor
Referensnummer: 18087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Bemanningstjänster av sjuksköterskor.
Avtal kommer att tecknas med 5 leverantörer, och vid varje avrop så kommer alla 5 leverantörer att få en inbjudan att skicka in CV på konsult med adekvat kompetens. Beställning kommer sedan att göras av den konsult som lämpar sig bäst för beställaren med hänsyn till pris, inställelsetid och kompetens.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen