39293-2019 - ÄndringSverige-Alingsås: Parkskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönyteskötsel
Referensnummer: 18/78
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77313000 Parkskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen rör parkskötsel i Alingsås kommun. Huvudsakligen på allmän mark. Avtalstiden är 48 månader från dagen för avtalstecknande.
Planerad avtalsstart är 1.4.2019.
Skötselarealen för Alingsås stad samt Ingared uppgår till ca 900 000 kvm.
Skötselarealen för Alingsås Norra uppgår till ca 100 000 kvm.
Anbud kan lämnas på ett av områdena, eller på bägge. Respektive avtalsområde kommer att utvärderas och tilldelas separat.
Organisation