393003-2019 - ResultatSverige-Johanneshov: Reparation och underhåll av restaurangutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror - Installation och service
Referensnummer: 19-181
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattningen är installation och service av vitvaror inom allmännyttan. Upphandlingen är indelad i installation respektive service och är länsindelat (med ytterligare indelning i storstadsregionerna).
Leverantörerna beställer produkter via HBVs befintliga (Vitvaror del A, 15-101) och framtida ramavtal för vitvaror resp köksfläktar. Avtalet blir uppdelat i Installation resp. Service. Anbudsområden är län med ytterligare indelning i storstadsregionerna.
Planerat startdatum för avtalet är 1.4.2019.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen