2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mantelskarvning av fjärrvärmerör
Beskrivning: Jönköpings Energi upphandlar ramavtal för löpande arbeten av mantelskarvning av fjärrvärme- och fjärrkylarör.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45251200 Anläggningsarbeten för värmeanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132003:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar