393015-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling SUV och minibuss, målad och civil utryckningsbil under 3,5 ton, nationellt ramavtal
Referensnummer: 931-A350.710/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Två fordonskategorier/avtalsområden, målad och civil utryckningsbil under 3,5 ton
AO3, Stor utryckningsbil för Polismyndigheten och Tullverket, fordonsvariant 3.1 t o m 3.4 (SUV)
AO4, Lätt utryckningsbuss för Polismyndigheten, fordonsvariant 4.1 t o m 4.12 (minibuss)
Tillhörande tjänster för service, reparationer, reservdelar och utbildning.