393041-2018 - ResultatSverige-Arvidsjaur: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster inkl. vinterväghållning - 2018
Referensnummer: UH-2018-112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar maskintjänster inkl. snöröjning vinterperioden 1 nov – 30 mars i Arvidsjaurs kommun.
Beställaren kan inte garantera att Avrop kommer att uppgå till någon viss volym under ramavtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Gata
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fastigheter
Del nr: 2
Övriga maskintjänster
Del nr: 3
Moskosel
Del nr: 4
Glommersträsk
Del nr: 5
Abborrträsk
Del nr: 6