2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Mobility Management i byggskedet
Beskrivning: Upphandlingens syftar till att teckna ramavtal om tekniska konsulttjänster för uppdrag inom Mobility management. Göteborgs Stad definierar Mobility management i byggskedet som en kombination av dels hårda åtgärder som ska skapa förutsättningar för resenärer att resa med yteffektiva transportslag, dels mjuka åtgärder i syfte att påverka människors beteende.
Intern identifierare: EXF-2025-00327
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000