393136-2019 - ResultatSverige-Malmö: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsinsamling slam 2020 II
Referensnummer: 19/01086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tömning av enskilda avlopp, tömning av fettavskiljare samt tömning av tankar till matavfallskvarnar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen