2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal svets, reparation och underhållstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för svets, reparation och underhållstjänster. Uppdragen kommer i huvudsak avse arbeten i beställarens tre fjärrvärmeverk, ett värmekraftverk och i beställarens bränsleberedningsanläggning men även övriga affärsområden hos beställaren kan komma att avropa tjänster inom ramen för avtalet.
Intern identifierare: U-068-2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45262680 Svetsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000