2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal besiktning - mindre entreprenader
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för entreprenadbesiktning vid ”Mindre entreprenader”. Med ”mindre entreprenader” avses entreprenader med konstraktsumma på upp till ca 20 MSEK. Projekten kan bestå av underhållsåtgärder, anpassningar, teknikprojekt, mindre ombyggnader eller en blandning av dessa.
Intern identifierare: UPH-2018-0452
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal besiktning - mindre entreprenader