39322-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tryckta böcker, broschyrer och foldrar – Tryckeritjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTryckeritjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar tryckeritjänster utifrån kommunens behov av trycksaker. Exempel på trycksaker är: • Affischer • Broschyrer • Etiketter • Flyers • Foldrar • Offertmappar • Talarkort • Diplom/intyg • Anteckningsböcker • Vykort • Visitkort • Blankettset (med självkopierande papper) Kommunen avser teckna ramavtal med en (1) leverantör som kan leverera efterfrågade tjänster. Kommunen kommer ofta att beställa små upplagor av trycksaker
Intern identifierareUE 23.181
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000