See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Regional anestesi och centrala infarter OMTAG
Beskrivning: Epidural- och spinalset, spinalkanyler, spinalkanyler, plexuskanyler, CVK-katetrar, injektionsportar, fixering av centrala infarter och tryckmätningsset.
Föregående meddelande: 589968-2022
Intern identifierare: VF2022-00058
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FFU Generell del
Beskrivning: Kategorin omfattar utrustning för regional anestesi och avancerad kärlaccess, inklusive epiduralset, spinal- och LP-kanyler samt plexuskanyler för olika blockader. Här ingår även CVK-katetrar och artärkatetrar för säker och precis monitorering, tillsammans med injektionsportar och tryckmätningsset som kompletterar hanteringen av läkemedelstillförsel och hemodynamisk övervakning.
Intern identifierare: 1133442-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Intern identifierare: 1133443-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 50:1 EPIDURAL/SPINALSET 18G/27G 80/122MM
Intern identifierare: 1134058-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 57:1 SPINALSET MED TVÄTTSET
Intern identifierare: 1134086-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 59:4 SPINALKANYL PENCILPOINT
Intern identifierare: 1134089-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 60:1 SPINALKANYL PENCILPOINT/SPROTTE OPTISK MED INFÖRARE
Intern identifierare: 1134097-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 62:1 PLEXUSKANYL UTAN NERVSTIMULERING
Intern identifierare: 1134106-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 67:1 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1134637-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 67:2 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1134695-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 67:3 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1134725-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 67:4 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1134754-10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: 67:5 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1134791-11
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: 67:6 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1134816-12
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: 67:7 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1134838-13
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: 67:8 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1135885-14
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: 67:9 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1135890-15
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: 67:10 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1135897-16
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: 67:11 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1135908-17
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: 67:12 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1135935-18
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: 67:13 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1135951-19
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: 67:14 SUBCUTAN VENPORT, 1-LUMEN MED OCH UTAN STICKSKYDD
Intern identifierare: 1136105-20
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: 77:1 CVK 3-LUMENSET MED FÖRLÄNGNINGSSLANG MED STICKSKYDDAD PUNKTIONSNÅL
Intern identifierare: 1136121-21
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: 97:1-3 TRYCKMÄTNINGSSET ÖPPET MED TRYCKGIVARE
Intern identifierare: 1136159-22
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: 99:1-7 TRYCKMÄTNINGSSET SLUTET MED TRYCKGIVARE
Intern identifierare: 1136180-23
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: 100:1-5 PULMONARISARTÄRKATETER OCH TILLBEHÖR
Intern identifierare: 1136216-24
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: 103:1-6 INFARTSFIXERING CENTRAL INFART UTAN NONWOVEN-KANT
Intern identifierare: 1136222-25