Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Ramavtal Urea och Urea-lösning.
Referensnummer: 16FMV12919
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24951310 Avisningsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarets materielverk, FMV, upphandlar ett ramavtal för urea och urea-lösning vilka används för avisning av rull- och taxibanorna på Försvarsmaktens flygplatser.
Avropsberättigade från ramavtal kommer att vara Försvarsmakten och FMV.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av ramavtal för urea och urealösning.