Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för Risk och avvikelsehantering
Referensnummer: UC-2018-158
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett samlat systemstöd för hantering av olika typer av avvikelser, till exempel negativa händelser/tillbud/risk, arbetsskador, revision. Systemet ska vara flexibelt för integrationer.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet ser IT-stöd för Risk och avvikelsehantering som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48810000 Informationssystem, 48814100 Sjukvårdssystem, 72211000 Programmering av system- och användarprogram, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen