Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Borstsatser till Sop- och blåsmaskiner.
Referensnummer: 16FMV12921
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45235000 Anläggningsarbete för flygfält, startbanor och manöverområde
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV upphandlar ett ramavtal för sopborstsatser till Försvarsmaktens sop-och blåsmaskiner. Sop- och blåsmaskinerna används för rengöring av rull- och taxibanor på militära flygfält.
Upphandlingen omfattar borstsatser i stål och plast vilka skall vara anpassade till befintlig maskinpark.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av ramavtal för borstsatser till sop- och blåsmaskin.