Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiell leasing av fordon
Referensnummer: 351/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar finansiell leasing till stadens fordonsparker bestående av personbilar och lätta fordon/lastbilar för successiva avrop under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 66 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen