393378-2023 - PlaneringSverige-Uppsala: Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI 3D camera
Referensnummer: UPPH2023-00184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Uppsala would like to get in contact with suppliers that manufactures 3D cameras for medical use.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Uppsala / Uppsala county invites suppliers to a RFI for a 3D camera for medical use at the University hospital.