Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetspsykologiska test
Referensnummer: 0180/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser tillhandahållande av ett webbaserat testverktyg för arbetspsykologiska test, i samband med urval, inklusive tillhörande tjänster.
Leverantören ansvarar för driften av tjänsten, förvaltning, underhåll, utveckling, support och utbildning.
Test som omfattas är:
— Personlighetstest,
— G-test,
— Screeningtest.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 72211000 Programmering av system- och användarprogram, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen