Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledning för Botkyrka kommun
Referensnummer: 2017:361
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Metod och ärendehandledning för Botkyrka kommun.
Mål och syfte.
Målet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av handledningstjänster för kommande sex (6) års period genom en flexibel inköpsprocess som tillvaratar metodutvecklingen inom olika områden och dynamiken inom konsultmarknaden. Dynamiskt inköpssystem har därför valts för upphandlingen av handledningstjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Handledningstjänster
Del nr: Dnr 2017:361
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Metod- och/eller ärendehandledning för Botkyrka kommun.
Upphandlingen är indelad i 4 områden:
Handledning inom socialt arbete.
Handledning inom vård- och omsorgsarbete.
Handledning inom utbildningsverksamhet.