2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemstöd för projekt
Beskrivning: Domstolsverket inbjuder till anbudsgivning avseende IT-stöd för projekthantering för fastighetsavdelningen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106037:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48331000 Programvara för projektledning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72512000 Dokumenthanteringstjänster