393427-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hospiceplatser
Referensnummer: 314/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser platser på hospice för palliativ vård.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85111000 Sjukhustjänster, 85112000 Stödtjänster på sjukhus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen