393428-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: 2019-00025IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Företagshälsovård för kommunernas samtliga verksamheter med syfte att stärka arbetsmiljö och förebygga ohälsa för samtliga anställda.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Företagshälsovård för kommunens samtliga verksamheter med syfte att stärka arbetsmiljö och förebygga ohälsa för samtliga anställda.