2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjursbekämpning - 2024
Beskrivning: Skadedjurskontroll genom förebyggande åtgärder, skadedjursbekämpning genom exempelvis mekanisk fångst eller kemiska preparat, sanering av angripna byggnader, lokaler, platser och ytor samt vissa garantireparationer av skador orsakade av skadedjursangrepp, som vid träskada och sent upptäckt dödsfall.
Intern identifierare: 929/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande i enlighet med LOU
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandlingsdokument, generell del