393463-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Byggteknisk projektledning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare delområde Berg, projekt Slussen, K 646-20
Referensnummer: E2020-03361
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringskontoret har behov av konsulttjänst som projektledare delområde berg till projekt Slussen. Uppdraget avser ett heltidsuppdrag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen