See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trafikanordningar
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för trafikanordningar åt Västerås stad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121967:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1 förlängningsoption om 24 månader