39352-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Inköp: Konsulttjänster inom VA
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult VA-verk
Referensnummer: TN 24/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att ramavtal skall tecknas mellan kommunen och flera konsultföretag inom nedanstående område. Avtalen skall ge kommu-nen rätt att under avtalstiden successivt avropa konsultinsatser från konsult hos respektive konsultföretag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen