Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Servicearbeten inom VVS och ventilation
Referensnummer: TN 18/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att teckna ramavtal för successiva avrop av service-, reparations- och installationsarbeten inom VVS inklusive material.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45259100 Reparation och underhåll av anläggning för avloppsvatten, 45315100 Eltekniska installationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331210 Installation av ventilation, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen