Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trafikljussignalbyte Sveavägen – Fredriksgatan i Sandviken kommun
Referensnummer: SEAB 2023/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233294 Installation av trafiksignaler
II.1.4.
Kort beskrivning
Sandviken Energi avser att upphandla trafikljusanläggning i korsningen Sveavägen - Fredriksgatan i Sandvikens kommun
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233294 Installation av trafiksignaler, 45316212 Installation av trafikljus, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus, 50232200 Underhåll av trafikljus, 65320000 Drift av elektriska anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen