2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallskärl, Ramavtal
Beskrivning: KÄRL OCH TILLBEHÖR • En större beställning av 370 liters tvåfackskärl med mellanvägg för FNI från enbostadshus. • Förmonterade RFID-taggar på kärl i den större beställningen. • Löpande inköp av 1- och 2-fackskärl i storlekarna 140–660 liter samt tillbehör. • Löpande inköp av RFID-taggar. • Leverans till flera platser i kommunen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129402:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 39224340 Soptunnor