2. Förfarande
Förfarande
Titel: Multibeam- och positioneringssystem
Beskrivning: Välkommen att delta i Sveriges geologiska undersöknings (SGU) upphandling av multibeam- och positioneringssystem. I syfte med denna upphandlingen är att genomföra inköp av Multibeam- och positioneringssytem, i enlighet med kravspecifikationen. SGU inbjuder till anbudsgivning för efterfrågad utrustning och tillhörande tjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34930000 Marin utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132787:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 38114000 Ekolod, 38100000 Navigationsinstrument och meteorologiska instrument