393642-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal Byggarbeten medelstora, 2 - 40 miljoner SEK
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Byggarbeten medelstora, 2 - 40 miljoner SEK
BeskrivningRamavtal Byggarbeten medelstora, 2 - 40 miljoner SEK
Intern identifierareUPPH2025-00121
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000