See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningspool
Beskrivning: Avtalet omfattar bemanningspool avseende personal till driften av Beställarens fastigheter. Upphandlingen omfattar två avtalsområden 1. Fastighetstekniker 2. Fastighetsskötare (ink. lokalvård och yttre fastighetsskötsel). Leverantören ska med kort varsel kunna tillsätta personal vid exempelvis frånvaro och arbetstoppar.
Intern identifierare: UH 2025-000524
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Ytterligare klassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 77314000 Markskötsel, 79993100 Tjänster för drift av anläggning, 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Fastighetstekniker
Beskrivning: Välj denna del om du vill lämna anbud på anbudsområde 1. Fastighetstekniker
Intern identifierare: 1772526-0
Ytterligare klassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Fastighetsskötare
Beskrivning: Välj denna del om du vill lämna anbud på anbudsområde 2. Fastighetsskötare
Intern identifierare: 1772668-1
Ytterligare klassificering (cpv): 77314000 Markskötsel, 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Beskrivning: Generell del, besvaras av alla
Intern identifierare: 1765393-2