393723-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Kiruna: Säkerhetsutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetsskapande teknik för ordinärt boende
Referensnummer: 2023-045
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35113000 Säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kiruna kommun (212000-2783), Socialförvaltningen, genomför rubricerad upphandling. Upphandlingen avser hyra av efterfrågade funktioner för implementation av trygghetsskapande åtgärder vid ordinärt boende inom Kiruna kommun.
Ramavtalet beräknas träda ikraft 2023-10-01. En leverantör avses att antas.
Välkomna att delta i upphandlingen!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen