393838-2021 - ResultatSverige-Skellefteå: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färgprodukter
Referensnummer: UH-2021-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser färgprodukter till Skellefteå kommun, Skellefteå Museum och Västerbottensteatern.
Leverantören ska ha en bemannad butik inom Skellefteå centralort med ett brett sortiment och kunnig personal inom varuområdet för att tillgodose verksamheternas behov på produktbredd samt akuta och snabba leveranser.
Upphandlingen kommer att utmynna i ett rangordnat ramavtal där maximalt två leverantörer kommer att antas.
Den sannolika volymen för avrop på alla rangordnade avtal baserat på historisk inköpsvolym beräknas till 2 500 000 SEK under avtalstiden inklusive optionsåren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen