393873-2020 - ResultatSverige-VÅRGÅRDA: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster ventilation
Referensnummer: 19/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar entreprenader för service- och hantverkstjänster inom kategorin ventilation. Upphandlingens uppskattade värde per år är cirka 700 000 kr.
Arbetsuppgifter som kommer att avropas gäller ventilationsarbeten för service, reparationer, anpassningar, mindre byggarbeten, ombyggnader och renovering. Arbeten gäller invändigt och utvändigt på byggnader.
Sista anbudsdag
Anbudet ska vara köparen tillhanda senast:
2019-11-25 23:59
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen