393877-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Kommunikationstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKommunikationstjänster
BeskrivningKarlshamn kommun bjuder in till anbudsgivning avseende kommunikationstjänster. Upphandlingen är indelad i två anbudsområden som utvärderas separat. Anbudsområdet 1 avser Strategisk kommunikationsrådgivning och innefattar bland annat uppdrag inom leverans av myndighets- och samhällskommunikation, varumärkesstrategi och undersökning och analys. Inom anbudsområdet kommer en avtal teckas med en leverantör. Anbudsområde 2 avser produktion med inriktning formgivning och visuell kommunikation som innefattar bland annat uppdrag inom orginalframställning, genomförande av kampanjer och textproduktion. Inom anbudsområdet kommer en avtal teckas med en leverantör. Upphandlingen gör tillsammans med nedan myndigheter där Karlshamn Kommun samordnar upphandlingen. Karlshamn Hamn, org.nr: 556016-9467 Karlshamnfastigheter, org.nr: 556188-5160
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelStrategisk kommunikationsrådgivning
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94591:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelProduktionsbyrå med inriktning på formgivning och visuell kommunikation
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94591:Lot:2