393901-2019 - ResultatSverige-Huddinge: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tomtbergaskolan: APO Totalentreprenad ABT 06
Referensnummer: HS/2018:487
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
APO-entreprenad för om- och tillbyggnad av Tomtbergaskolan i Huddinge kommun. Entreprenaden omfattar tillhandahållande av byggström (exklusive elförbrukning), byggvatten, byggvärme, byggbelysning, bygghissar, skyddsanordningar, bodetablering, förrådscontainrar, transportgrindar till byggarbetsplatsen, system för ID06 mm. samt underhåll av ovanstående.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 44613000 Stora containrar, 45111300 Demonteringsarbeten, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45313100 Hissinstallationer, 45316100 Installation av utomhusbelysning, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45421148 Montering av grindar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen