393906-2019 - ResultatSverige-Huddinge: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tomtbergaskolan: Lättrivning Totalentreprenad ABT 06
Referensnummer: HS/2019:17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalentreprenad lättrivning för om och tillbyggnad av Tomtbergaskolan, Huddinge kommun.
Entreprenaden omfattar saneringsarbeten samt rivning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten, 45232300 Uppförande och tillhörande arbeten för telefon- och kommunikationsledningar, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315100 Eltekniska installationer, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421151 Montering av kompletta kök, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen