393931-2020 - ResultatSverige-Umeå: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: RS 1694-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ramavtal för kommunikationstjänster
• Kreativ kommunikation samt informationsproduktion
• Strategisk kommunikationsrådgivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kreativ kommunikation och informationsproduktion
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strategisk kommunikationsrådgivning
Del nr: 2